Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

zespół folklorystyczny "ORLANIE"

"Orlanie"

Początek historii zespołu przypada na rok 1946. Początkowo nosił on nazwę "Mandolinistów - Śpiewaków z Orli". Założycielem, kierownikiem i dyrygentem był wówczas Pan Rodion Ogijewicz.

Przez orlański zespół przewinęło się ponad sto osób, zdolnych śpiewaków i muzyków. Wysoki poziom artystyczny to w znacznej mierze wynik pracy instruktorów muzycznych. Byli nimi: Rodion Ogijewicz, Jan Saniewski, Mirosław Kadziewicz, Grzegorz Kaczyński, Piotr Niewiński, Józef Januszko, Aleksander Wołkowycki, Mirosław Burzyński.

Od lat 90 tych zespół pod nazwą "Orlanie" był prowadzony przez instruktorów z Białorusi - Walerego Kruczkowa z Grodna i Saszę Sosnowicz z Mińska. Obecnie od 25 lat nieprzerwanie pracą zespołu kieruje Pan Mikołaj Fadin z Grodna, w pracy pomaga mu żona Ludmiła, która zajmuję się choreografia zespołu. Zespół "Orlanie" ze swoim wspaniałym dorobkiem artystycznym jest wizytówką gminy Orla. Przyczynił się do pielęgnowania i upowszechniania miejscowej kultury i języka. W ich repertuarze znajdują się pieśni w języku: białoruskim, ukraińskim, rosyjskim i polskim. W swoim dorobku zespół ma dwie płyty.

-------------------------------------------------

Nasi "ORLANIE" w Grodnie- (Utworzono dnia 06.06.2018)

SENIORADA 2018 - (Utworzono dnia 24.04.2018)

 

 

 

--------------------------------------------

 

Zegar

Imieniny

Jubileusz Zespołu WERWOCZKI